Doradca finansowy – dlaczego warto skorzystać z jego usług?

Wiemy, że atutem dzisiejszego rynku kredytowego jest niezwykle szeroka i różnorodna gama jego produktów. Gdy jednak uświadamiamy sobie tą wielorakość, pojawia się pytanie: skąd mamy mieć pewność, że wybierzemy najlepsze rozwiązanie? Dodatkowym utrudnieniem jest fakt, że oferta zarówno kredytów hipotecznych jak i kredytów gotówkowych, charakteryzuje się dużą dynamiką zmian. To właśnie jedno z zadań doradcy finansowego, by zweryfikować ofertę rynku pod kątem wyboru najbardziej optymalnego rozwiązania – zarówno ze względu na indywidualne potrzeby Klienta jak i najbardziej atrakcyjne w danym czasie warunki cenowe kredytu.

Współpraca z doradcą finansowym to również wygoda i oszczędność czasu. Wszystkie bowiem formalności, niezależnie od tego do ilu banków zdecydujemy się złożyć wnioski kredytowe – załatwiamy z jedną osobą, która prowadzi nasze sprawy. Doradca finansowy pomoże także zrozumieć tajniki i mechanizmy produktów kredytowych.

Jedną z najważniejszych zalet doradcy finansowego jest z pewnością jego specjalizacja oraz wiedza praktyczna zdobywana w trakcie żywej współpracy z bankami. Doświadczeni doradcy finansowi wiedzą bowiem, że każdy wniosek kredytowy jest inny, stąd przy wyborze oferty niezwykle cenne okazuje się również doświadczenie.

Czynnikiem najczęściej budzącym wątpliwości Klientów co do korzystania z usług doradcy finansowego jest obawa przed współpracą z pośrednikiem, podczas gdy de facto, jest to właśnie największa wartość dodana i główna korzyść Klienta. Najważniejszym bowiem, z punktu widzenia Klienta, atutem doradcy finansowego jest fakt, że w przeciwieństwie do pracownika banku, nie reprezentuje on interesów żadnej instytucji finansowej, lecz jedynie interes swojego Klienta.

No Comments

Post A Comment

trzy × pięć =